top of page

Кільдій Ніна Андріївна

У 2002 році закінчила НУХТ та отримала диплом магістра з відзнакою за спеціальністю "Екологія харчових виробництв та продуктів".

Магістерська робота на тему "Використання вторинної сировини молочного виробництва для одержання біогазу" під керівництвом професора Нікітіна Г.О.

З 2003 року працюю керівником відділу тестувань в Центрі Експертиз "Тест" - громадській організації з захисту прав споживачів, яка займається порівняльними тестуваннями товарів та послуг.

Чи важко знайти роботу за  спеціальністю? Скажу відверто – не легко. Знайти першу-ліпшу роботу в Києві не складно, адже пропозицій багато. А от знайти достойну роботу, якій хотілося б присвятити все своє життя, творчу, виконуючи яку можна було б постійно вчитись й розвиватись, цікаву і корисну для людей – завжди нелегко. Але реально. Я шукала роботу сама і знайшла: вже більше 10 років працюю і змінювати її не збираюся.

Які обов’язки необхідно виконувати на Вашій посаді? Обов’язків в мене багато, це пов’язано зі специфікою роботи. Це і безпосередня участь в організації та проведенні тестувань, написання матеріалів на базі тестів, спілкування з пресою, проведення прес-конференцій, всього й не перерахувати. Цьому довелося навчатися в процесі роботи. А от постійний пошук та аналіз інформації, постановка експериментів, обробка та представлення їх результатів – так схоже на те, що ми виконували під час навчання в університеті.

Чи допомагають в роботі знання та навички, що Ви отримали за роки навчання в університеті?

Я не працюю "чистим" екологом, але в мене така робота, де потрібні знання з різних дисциплін, як і загальних, так і фахових. Таких як екологія хачових виробництв, стандартизація і сертифікація, експертиза харчових продуктів та ін.  Більша частина моєї роботи пов’язана з продуктами харчування, а їх безпека – з екологією. Але при тестуванні енергозберіючих ламп, наприклад, довелося згадувати фізику. Навіть не можу назвати дисципліну, яка б не знадобилася мені в роботі. Тому щиро дякую всім викладачам та співробітникам університету за їх нелегку, але вкрай важливу працю!

Що б Ви могли побажати нашим студентам? Є такий чудовий вислів "Хто тримає в руках освіту, той здатен змінити обличчя Землі". Я б сказала, хто тримає в руках знання, той дійсно може змінити життя на краще, як своє, так і суспільства. Тому бажаю вчитися, виховувати в собі постійне прагнення до нових знань та вмінь. Пам’ятайте, робота – це не тільки гроші. Якщо ви не будете любити справу, якою займаєтесь – це дуже швидко знищить вас із середини. Слухайте не тільки розум, а й обов’язково серце і совість.

Благий Олександр Сергійович

У 2009 році закінчив НУХТ та отримав диплом магістра з відзнакою зі спеціальності «Екологія харчових виробництв та продуктів». У тому ж році відзначений як кращий студент факультету «Біотехнології та екології».

З 2011 року працюю інженером-технологом відділу головного технолога на Вінницькій кондитерській фабриці, що входить до складу корпорації «Roshen».

Керівництвом та працівниками кондитерської фабрики високо та позитивно відмічений рівень підготовки спеціалістів, яких готує НУХТ. На підприємстві працює досить велика кількість випускників нашого вузу різних років випуску, більша їх частина зарекомендувала себе як спеціалісти високого класу.

На мою думку, матеріально-технічна база вузу загалом та кафедри зокрема,  дозволяє отримати гарну освіту, а також базу знань за спеціальностями, які пов’язані з харчовим виробництвом. Особливо хотілось би відмітити якісну роботу і подякувати викладацькому складу та працівникам лабораторій, які  навчають майбутніх спеціалістів.

Дисципліни, які мені допомогли у роботі технолога: фізика, біохімія, технології харчових виробництв, процеси і апарати харчових виробництв, САПР, методи контролю та вимірювання параметрів навколишнього середовища.

Я щиро вдячний всім викладачам кафедри біохімії та екологічного контролю за отриманий багаж знань під час навчання.

Пантелеєнко Олексій Сергійович

У 2010 році закінчив НУХТ та отримав диплом магістра з відзнакою зі спеціальності «Екологія, охорона навколишнього середовища та збалансоване природокористування».

Починаючи з 2010 року працюю оператором лінії у виробництві харчової продукції (шоколадні фігури) ПАТ Вінницька кондитерська фабрика «ROSHEN».

Навчання у Національному університеті харчових технологій стало вельми важливою сторінкою у моєму житті, адже саме тут я отримав солідний багаж знань, багато з яких знадобилися мені вже потім на виробництві. Якщо казати окремо про ті дисципліни, знання з яких особливо стали при нагоді як під час співбесіди, так і в подальшій праці, то це звичайно загальна технологія харчових виробництв, процеси і апарати, стандартизація та біохімія, САПР. Тому що, яким би чином ти не був підготовлений, все одно доводиться опрацьовувати велику кількість додаткової інформації безпосередньо вже на робочому місці. Але, якщо ти добре вчився в університеті, вивчав особливості технології виробництва тих чи інших харчових продуктів, то цей процес йде швидко й легко, зводиться до невеликого повторення раніше вивченого. Якщо ви звикли, вивчаючи ту чи іншу технологію, звертати увагу на значення відповідних технологічних параметрів, і розумієте, з яких саме етапів складається процес виготовлення того чи іншого продукту, розумієтеся на принципах роботи обладнання, яке для цього необхідне та системах контролю якості кінцевого продукту, то у вас не буде особливих проблем на виробництві. А всьому цьому в нашому університеті безумовно навчають. Саме тому вже зараз на співбесіди у великих харчових підприємствах чекають лише людей з відповідною технічною чи технологічною вищою освітою, оскільки ніхто не хоче отримувати працівника, якого буде необхідно усьому навчати з самого початку.

Тому, працюючи зараз на одній з найбільших кондитерських фабрик України, я відверто можу сказати, що ще жодного разу не пожалів, що обрав місцем навчання саме Національний університет харчових технологій.

bottom of page